autorská čtení

2020:

 

Noc myšlenek uvedení Výpravy na ohňostroj dne 30. 1. v Krajské knihovně v Pardubicích na pozvání Francouzské aliance. Četl též Jan Škrob a Eric Cénat.

Výprava na ohňostrojuvedení knížky dne 10. 1. v královéhradecké galerii FOX, za doprovodu rodinného hudebního tělesa Kamikadze (mj. variujícího Ódu na radost).

 

2019

 

Literatura nové generace – čtení s Emmou Kausc v audiovizuálním dobrovodu Vojtěcha Kříže, závěr Výpravy na ohňostroj, dne 13. 12., Knihovna Třinec.

Debuty vol. 4. – čtu z babičky a rukopisů spolu s Ivanem Motýlem (autorem básnického komiksu Struska) na pozvání Romana Polácha, dne 12. 12. v ostravské Fiducii.

Genderman roku – čtení žáčkovských variací při vyhlašovacím ceremoniálu, dne 2. 12. v pražském café Kampus (kdysi Krásný ztráty).

Čtení visegrádských rezidentů – ukázky z rozepsaných textů, dne 25. 11. v Massolit Books, Budapest.

Večírek autorů Nakladatelství Petra Štengla – čtení s Alžbětou Bublanovou, Šimonem Leitgebem a Kateřinou Bolechovou v režii Bořka Mezníka dne 13. 11. v Galerii Klub Art Třináctka, Brno.

Pestext Festival – poprvé čtu anglicky, společně s visegrádskými rezidenty Agdou Bavi Painem a Weronikou Murek dne 27. 9. v café Gdansk, Budapest.

Ortenova Kutná Hora – čtení s tancem dne 6. 9. v kutnohorském Blues café (o svobodě po česku + úryvek z Výpravy na ohňostroj). Pořádá Jan Těsnohlídek mladší.

Literární festival Inverze – čtení v den babiččina pohřbu, 25. 5., Ostrava – Důl Hlubina.

 

Předtím

 

Čtení na VlčkoviceFestu – dne 14. 7. 2018 mezi fotkami Eugena Kukly s Janem Škrobem a Nikolajem Ivaskivem.

Lekce z mladé poezie – čtení na večírku A2, spolu s Emmou Kausc, dne 11. 6. 2018 v café Široko v Českých Budějovicích.

Autorské čtení nominovaných na Cenu Jiřího Ortena – s Lucií Faulerovou a Emmou Kausc dne 2. 5. 2018 v kavárně Řetězová.

Večer Tvaru ve znamení Země – čtení z knižního debutu Miluji svou babičku víc než mladé dívky dne 14. 12. 2017, spolu s Renatou Bulvovou, Michalem Maršálkem a Marií Šťastnou v pražské kavárně Řetězová.   

S páskou na očích – vystoupení na večeru Karla Kryla dne 8. 4. 2017 v prostorách radnice Brna-střed (koláž nejen z Krylových textů, glosující českou kulturu po jeho smrti).

Večer Kulturních novin – čtení z variací na Jiřího Žáčka a naše polistopadové prezidenty, dne 17. 2. 2017 na Skleněné Louce v Brně.

Básníkem snadno a efektivně – recyklované čtení při UmTrhu, dne 25. 9. 2016 v Pařížské ulici v Praze.