fotografie

Mám ranec zkušeností s reportážní fotografií, v což spadá dokumentace kulturních festivalů (Jazz Goes to Town, hradecký Open Air či Horní Maršov – Otevřené muzeum), mnohaleté mapování „života hradecké farnosti“ včetně spolupráce na knize Jana Doskočila Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové (Nucleus HK, 2007).

Za focení evropských akcí jsem získal hlavní cenu v soutěži vypsané francouzským regionem Akvitánie (2016), což se mi stalo už kdysi roku 2004 v případě Národní soutěže amatérské fotografie ve Svitavách, či naposled v reakci na výzvu Caféclubu Pessoa „Portugalsko očima Čechů“ (2017).

no photoFotí rovněž oba moji rodiče – pod vlivem klasické reportážní školy v čele s Jindřichem Štreitem, Markétou Luskačovou či Bohdanem Holomíčkem – proti nimž se v době digitálu a fotošopu poněkud bouřím.

Byl jsem přijat mezi přispěvovatele do obrazové databáze ČTK. Nic jsem tam ale dosud neposlal.

Rok jsem si vedl soukromý obrazový deník (co den, to jedna fotografie), veřejně jsou má fotoalba k vidění na zdech Facebooku.

Koketoval jsem také s amatérským filmem. Od filmu mě nakonec odradila jeho kolektivní výroba a závislost na technologiích.

Rád fotím bleskem na foťák značky Olympus, jelikož si připadám jak hora v antice.